110 година од доласка Исидоре Секулић у Шабац

/ / Вести, Изложбе / 8. октобра 2019.

У години великог јубилеја Библиотека шабачка је изложбом „Исидора Секулић, наша суграђанка“ обележила 140 година од рођења велике књижевнице. Шапчани су тада могли да открију како је ова значајна жена српске културе провела  три године у нашем граду.

Исидора Секулић је 7. октобра 1909. године дошла у Шабац. Актом Министарства просвете Краљевине Србије постављена за привремену разредну учитељицу Више женске школе у Шапцу. Прeдавала је немачки језик и математику у свим разредима и гимнастику у трећем и четвртом. Становала је у Улици Краља Александра у којој је била и школа у којој је радила. У Шапцу је боравила до октобра 1912. године.

Поводом великог јубилеја од доласка Исидоре Секулић у Шабац, у холу Библиотеке шабачке је припремљена спомен-изложба која има за циљ да подсети на најзначајнија њена дела, али и да осветли интересантне детаље из њеног шабачког живота. У понедељак, 7. октобра, постављена је и спомен-плоча на кућу у којој је становала током боравка у нашем граду.