Годишња изложба Дечје креативне радионице

/ / Дешавања / 24. децембра 2019.

У среду, 25. децембра 2019. године, у 18 часова у галерији Библиотеке шабачке свечано ће бити отворена годишња изложба Дечје креативне радионице „Кућице моја, најдражи рају“. Полазници су инспирацију пронашли у значајном јубилеју – обележавању 70 година од настанка поеме „Јежева кућица“ Бранка Ћопића. У реализацији изложбе су учествовали ученици петог разреда Основне школе „Јован Цвијић“ из Прова, предшколци из Вртића „Бамби“, полазници радионице „Корак у свет књига“, ученици из Школе примењених уметности из Шапца и полазници Радионице стрипа.

Током рада на годишњој изложби, настали су разноврсни употребни предмети и украси инспирисани предстојећим празницима, поемом „Јежева кућица“, као и шумским и мотивима из природе. На овај начин се у Библиотеци шабачкој завршавају годишње активности полазника радионица. Изложба „Кућице моја, најдражи рају“ показује да време проведено уз књигу младе људе може мотивисати да и сами искажу неке своје таленте, да се друже и да, проучавајући прошлост, садашњост чине бољом, а будућност извеснијом.