Лука и Гари – Песме за велику и малу децу

/ / Дешавања / 12. јуна 2020.

У среду, 17. јуна 2020. године, у 17 часова у дворишту Библиотеке шабачке биће одржан програм Лука и Гари – Песме за велику и малу децу. Овај необични двојац, кога чине Лука Виторовић и његов пас Гари, представиће се по први пут својим суграђанима. У блуз, џез, рок и поп аранжманима певаће о комарцу вегетаријанцу, жутом псу као и о томе зашто је важно  читати књиге. Целокупно дружење биће заокружено адекватним и шаљивим причицама које ће пратити овај получасовни програм. Малишани ће уједно моћи да уживају и у костимираним ликовима из бајки, прича и песама и да се заједо са њима присете омиљених књижевних дела.

Лука Виторовић је у музици од најраније младости. Бави се певањем, свирањем и компоновањем. Учествовао је на многобројним музичким фестивалима. Нашим суграђанима је познат као члан и један од оснивача групе „Kафаница“. Потреба да се мало склони од свакодневице и побегне у свет маште, мотивисала га је да створи песме за велику и малу децу. Друштво му прави верни пријатељ, пас Гари.

У случају лоших временских прилика програм ће бити одржан у Дворани “Винавер“ у Анексу Библиотеке шабачке.