Срећно прваци, ви мали ђаци!

/ / Вести / 8. септембра 2020.

После дужег распуста, коначно су зазвонила школска звона! Усхићени су ђаци, маме, тате, баке и деке, па чак и тетке!

Прошла је прва недеља школе а ми вам желимо да што лепше трају ти ђачки дани! Савладајте прва слова лако, како би касније могли да постанете прави заљубљеници у књигу и уживате у лепоти читања.

Дођите у Библиотеку шабачку да преузмете своју чланску карту. На Одељењу за децу све ђаке прваке чека бесплатна чланарина, као и велика подршка свих библиотекара и избор књига које су прилагођене вашем узрасту. Спремили смо кутак само за вас како би уз посебно одабране књиге што брже савладали читање.

И наше нешто старије суграђане чека интересантно изненађење. Није на одмет да се и они мало подсете времена кад су полазили у школу, тако да смо припремили мању изложбу старих Буквара из нашег научног фонда . Очекују вас примерци од 1933.године, као и Читанка за I разред основних школа у Краљевини Срба, Хрвата и Словенаца из 1928. године.

Дођите да заједно поделимо радост поласка у школу.