Дај ми реч да је насликам

/ / Дешавања / 31. марта 2022.

У понедељак, 4. априла 2022. године, у 12 часова у галерији Библиотеке шабачке, а поводом Међународног дана дечије књиге и Светског дана особа са аутизмом, биће отворена изложба радова са 2. књижевно-ликовног конкурса „Дај ми реч да је насликам“. Програм се реализује у сарадњи са ОШ „Свети Сава“, а намењен је деци и ученицима који раде по ИОП-у. На отварању изложбе ће говорити Јелена Подгорац Јовановић, директорка Библиотеке шабачке и Дејан Алексић, један од најистакнутијих песника за децу.

Taчно 222 малишана су инспирацију за своје радове пронашли у причама Дејана Алексића. Поред изложбе дечјих радова у галерији Библиотеке, у Анексу ће бити изложени цртежи Реље Калчова, шеснаестогодишњег дечка из Београда, коме је са две и по године дијагностификован аутизам. Тада је показао велико интересовање за боје. Реља се изражава путем цртежа – обично нацрта или наслика оно што доживи током дана. Сви заинтересовани суграђани ће поставку моћи да погледају до 15. априла 2022. године.