Међународни дан особа са инвалидитетом

/ / Вести / 6. децембра 2021.

На Међународни дан особа са инвалидитетом, у петак 3. децембра,  Библиотека шабачка била је домаћин Стручном скупу са међународним учешћем под називом ,,Важност и улога библиотекара у препознавању различитости и унапређењу живота и образовања особа са сметњама у развоју и инвалидитетом“

У организацији ОШ “Свети Сава”, а уз подршку Библиотеке шабачке, Друштва школских библиотекара Србије, ЈУ Народне библиотеке „Филип Вишњић” из Бијељине, Библиотеке Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву, Центра за самостални живот особа са инвалидитетом Србије и Црвеног крста Шабац, уприличен је скуп као подршка особама са инвалидитетом и као стручно усавршавање библиотекара школских и јавних библиотека. Присутнима су се обратили Аца Перић, (Удружење параплегичара Мачванског округа), тренер Центра за самостални живот особа са инвалидитетом Србије са темом: „Уђи у моје ципеле“ – Бонтон понашања према особама са инвалидитетом”, потом Петра Рајковић (ЈУ Народна библиотека „Филип Вишњић” Бијељина), библиотекар одељења за слепа и слабовида лица са презентацијом: „Начин организације и рад одељења“ и мр Сњежана Галинац (Библиотека Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву) са примерима добре праксе: „Библиотекар као партнер васпитно-образовном систему“.

Окупљање је била добра прилика да се свим присутним (и онима у сали и онима који су пратили пренос уживо) приближи проблематика везана за особе са сметњама у развоју и инвалидитетом и да се кроз примере из праксе упознају са начинима рада са том врстом корисника.