Рођени за читање

/ / Деца / 2. јуна 2022.

У среду 1. јуна 2022. године, на Међународни дан детета, двориште Библиотеке шабачке је испунила граја наших најмлађих читалаца. Пројекат „Рођени за читање“ намењен је бебама од рођења до треће године живота, али и њиховим родитељима, јер је изузетно важно да им се укаже на значај раног читања. Сам програм је замишљен као активност која на једном месту окупља децу, родитеље, библиотекаре и сараднике различитих профила: педијатре, логопеде, стоматологе, психологе, нутриционисте, васпитаче… Кроз пројекат „Рођени за читање“, који се у Библиотеци реализује од 2010. године, одрастао је велики број малишана. Неки од њих ове године славе малу матуру и још увек воле да читају.

Ове среде су се окупили неки нови клинци који су листали, окретали и грицкали књиге. Ако би осмеси били мерило истинске среће, с правом можемо рећи да су уживали у сенци магнолије и друштву библиотекара. Током данашњег дружења угостили смо др Мирјану Васић Илић, педијатра, и педијатријску сестру Светлану Дамњановић из Дома здравља „Др Драга Љочић“. Одржале су кратко предавање о узрасним карактеристикама деце од рођења до треће године живота, а затим стрпљиво одговарале на питања заинтересованих родитеља. У пријатном разговору са нашим сарадницама родитељи су разрешили многе своје недоумице и добили корисне и стручне савете.

Једва чекамо ново дружење да поново уживамо у осмесима и срећи наших најмлађих другара!