Стрип-мајстор у Библиотеци шабачкој

Стрип-мајстор у Библиотеци шабачкој!

/ / Дешавања / 3. јуна 2022.

У суботу, 4. јуна 2022. године, од 11 часова, у читаоници Одељења за децу одржаће се радионица стрипа коју ће реализовати Борис Станић, један од најзначајнијих стрип-аутора млађе генерације. Намењена је деци и младима и само је једна у низу активности Библиотеке шабачке које имају за циљ да промовишу стрип као девету уметност. Након радионице, у 13 часова, биће отворена изложба радова Бориса Станића. Ово вишесатно дружење је замишљено као размена искустава, упућивање у тајне света стрипа, као и у основе стрип-техника. Координаторка свих активности везаних за стрип је библиотекарка Александра Ердевички Томић.

Борис Станић је рођен у Панчеву, где и данас живи. Дипломирао је на Одсеку за сликарство на Факултету ликовних уметности у Београду. Аутор је више графичких романа и збирки стрипова које одликује снажан графизам и сетна, равничарска поетика. Његова најзначајнија остварења су: биографски стрип Радосав: Јутарња магла и Радосав: Храстово лишће, затим Атентат, графички роман који је инспирисан сарајевским атентатом, а који је настао у сарадњи са холандским историчарем Гвидом ван Хенгелом, потом збирка стрипова Блатиште и најновије остварење, Анахорета и приче из старог Баната, које је настало према прози Милете Јакшића. Поред стрипова успешно се бави сликарством и илустрацијом. За свој досадашњи рад добио је више престижних награда.