СТРУЧНИ СКУП У МАЛОЈ РЕМЕТИ

/ / Вести / 12. априла 2022.

Стручни скуп под називом Видљивост библиотека на културној мапи Србије, одржан је 8. и 9. априла у Малој Ремети. Организатори (Читалиште: научни часопис за теорију и праксу библиотекарства, Градска библиотека Панчево и Српска читаоница Ириг) у програм су уврстили излагања колега из Краљева, Ваљева, Сремске Митровице, Панчева, Старе Пазове, Шида, Уба, Ирига и Шапца.

Библиотека шабачка представљена је кроз тему Где смо то ми? Библиотека шабачка на српској културној мапи. Присутне је са програмима Библиотеке упознао Небојша Цвејић, библиотекар Матичне службе. Из широког спектра програма издвојена су четири: два посвећена деци и два у славу шабачких великана. Дечји програми Рођени за читање и Библишина рингераја од самог покретања привукли су велику пажњу. Винаверови дани европске културе и Дан Михаила Ђурића, важни су сусрети које Библиотека, као незаобилазан партнер, реализује заједно са Градском управом града Шапца.